22.4 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyPřes internet můžete prodávat i vy

Přes internet můžete prodávat i vy

Možná v garáži skladujete starý nábytek, možná vás omrzela sbírka videokazet a cédéček, které by ještě někoho mohly potěšit. Pokud uklízíte svůj příbytek, možná si dokážete přilepšit ve svém rodinném rozpočtu. Na opačném konci internetu může sedět někdo, koho vaše nabídka potěší.

Inzertní noviny sice nezanikly, možnostem internetu se však nevyrovnají. Chybí v nich prostor pro podrobné fotografie, hodnocení prodejců či vyčerpávající popisy stavu a vlastností předmětů, které jste se rozhodli prodat. Většina lidí prodává na internetu věci, které už nepoužívají, nebo se k nim nečekaně dostaly s minimální investicí. Najdou se však i tací, kteří chtějí zpeněžit nevhodné dary, nebo po částech rozprodávají dědictví, které nabyli. A to je ráj pro ty, co si takové příležitosti nenechají ujít.

Inzertních portálů je mnoho a tak vám potrvá než se zorientujete v tom, které jsou pro vaše nabídky ideální. Nejvíce vám napoví, kolik inzerátů přibylo na serveru v posledním dni či dvou. Pokud je v rubrikách prázdno, nemá smysl přidávat inzerát, protože jej stejně nebude nikdo číst. Pokud je na serveru rušno, budete mít co dělat, abyste zaujali. Někdy se to neobejde bez drobného poplatku, který váš inzerát upřednostní před ostatními. Servery www.prodej.sk, www.bazos.sk či www.avizo.sk jsou dobrou volbou.

Inzerát již nemusí být krátký
Při sestavování inzerátu myslete na všechny výhody, které internet nabízí. Připravte si kvalitní fotografie, je-li to vhodné, natočte i krátké video. Pro komunikaci s kupujícími si zřiďte samostatnou e-mailovou schránku. Oddělí vaše soukromí od obchodu a bude vás identifikovat na ostatních serverech, až budou vaši spolehlivost prověřovat kupující. Při označování předmětů buďte co nejpřesnější a prozraďte také to, jaký je věk nabízených předmětů a v jakém jsou stavu. Nahrajte na server všechny fotografie tak, jako byste dělali malou výstavku. Pokud nabídka neupoutá na první pohled, s největší pravděpodobností kupce nenajdete. Proto nezapomínejte ani na cenu. Měli byste být co nejpřesnější a pokud vidíte cestu pro slevu či dohodu, vyznačte to. Pokud cenu neuvedete, jen málokdo ji bude zjišťovat.

Ochutnejte atmosféru aukcí
Máte-li pocit, že dražba by byla zajímavější než inzerát, můžete to vyzkoušet i touto cestou. Nikdy ji však nekombinujte s inzercí. Pokud zájemce v dražbě uspěje, bude zklamaný pokud mu sdělíte, že jste zboží prodali už kdesi jinde.

Do tajů dražeb vás vtáhnou servery www.onetwosold.sk či www.aukro.sk. Při vkládání nabídek platí stejná pravidla, jsou zde však drobná specifika. Cenu můžete určit jako odrazový můstek pro dražbu, nebo jako finální částku pro ty, kteří by zvolili přímou koupi. Specifikovat je třeba i délku aukce. Rychlá jednodenní přiláká ty, co dělají zajímavé obchody, týdenní aukce se startem na jednom centu může vyvolat boj více zájemců, kteří odhalí jak daleko jsou ochotni zajít. Má to ale háček. Potřebujete oslovit více zájemců. jediný vám je k ničemu. Aukce se nehodí pro prodej všech druhů zboží.

Pokud patříte mezi ty, co sbírají známky, mince, bankovky, etikety či obaly z celého světa, zajímavější bude, získáte-li dosah i na ty, co se věnují stejnému koníčku v zahraničí. Zkuste se podívat na to, jakým způsobem funguje server Ebay.com. Najdete tam lidi, pro které mohou být vaše nabídky zajímavé.

Předchozí článek
Další článek
- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články