24.9 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyMóda na internetu

Móda na internetu

Nakupování oblečení přes internet je velkou příležitostí pro ty, co neradi běhají po prodejnách, aby si v nich zkoušeli cosi na sebe. Odhadnout však správnou velikost či udělat si představu o použitém materiálu není nejjednodušší.

Možná tušíte jaké velikosti oblečení si pořizujete, každý výrobce má však své vlastní míry při číslování oděvů a tak se na ně nelze jednoznačně spolehnout. Nástrahy na vás číhají iv zahraničních obchodech, které používají úplně jiná číslování či označování velikostí.

Změřte se
Nejlepší je odrazit se od konkrétních mír. Pokud si je dokážete s pomocí rodinných příslušníků změřit, pusťte se do toho podle informací, které naleznete na nejednom webu nabízejícím oblečení. Jedná se většinou o tabulky. Pokud jste na tento úkol příliš krátký, navštivte krejčovství, kde vám s měřením pomohou tak, abyste nepochybili.

Úplety a elastické oděvy zapasují většinou pokud jsou o číslo menší, oděvy z pevných materiálů je třeba někdy kupovat s velikostní rezervou. Ne každý má postavu jako z katalogu a může se mu stávat, že nikdy se netrefí do stejné velikosti. Tehdy je lepší objednat více velikostí z jednoho modelu současně. Co se vám nehodí za cenu poštovného vrátíte prodávajícímu. Někteří domácí prodejci mají také kamenné pobočky, kde lze zboží vrátit osobně.

Zboží je třeba poznat
Někdy se stává, že oblečení vypadá na fotografiích o něco atraktivnější, jaké ve skutečnosti je. Pokud neznáte materiály a jejich vlastnosti, bude chvíli trvat, než budete mít jasno v tom, co kupujete. Není na škodu, pokud se pustíte do studia přímo ve svém šatníku.

Na visačkách naleznete informace o materiálovém složení, získané zkušenosti mohou být dobrým odrazovým můstkem. Nikdy však neočekávejte, že za podezřele nízkou cenou se bude skrývat kvalitní materiál. Zvláštní pozornost věnujte také obuvi. Použité materiály podstatně ovlivňují komfort a vlastnosti obuvi při nošení.

Výprodej vám sdělí
Oblečení má sezónní charakter as ním souvisí i akciové výprodeje a atraktivní slevy v jednotlivých ročních obdobích. Spolu s internetovými bonusy můžete ušetřit víc, než si myslíte. Pokud internetové obchody nabízejí prostřednictvím kuponů a akciových kódů doplňkové slevy, zkuste pro jejich získání použít vyhledávač. A jak neprošvihnout výhodné výprodeje? Zaregistrujte si na e-mail odběr aktualit přímo v internetovém obchodě.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články