24.9 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyNechte si vypracovat nabídky

Nechte si vypracovat nabídky

Internet je chytrým nástrojem i tehdy, potřebujete-li zrekonstruovat topení v rodinném domě, nebo se chystáte postavit na novostavbě keřů, či sháníte stavební materiál a firmu, která by vám dodala plastová okna. Místo toho, abyste oslovili desítky firem ve svém okolí a porovnávali jejich nabídky, vypsat můžete malou internetovou soutěž.

Servery jako www.123poptávka.cz či www.poziadavka.sk nabízejí při vkládání poptávek své bezplatné služby. Poté, co přesně určíte předmět, rozsah a časové omezení vašeho požadavku, začnou se vám ozývat firmy, které byly provozovateli služeb osloveny. Kalkulaci vám mohou doručit e-mailem nebo se v případě potřeby mohou zastavit u vás doma či na stavbě, aby vyhodnotily situaci přímo na místě. Aniž byste museli zkoumat koho je třeba oslovit, firmy začnou oslovovat vás. Je to, jako byste měli svého internetového agenta.

Naše zkušenosti ukazují, že odpovědi nepřicházejí pouze od velkých firem, ale také od mnoha regionálních podnikatelů. Ti dokáží na poptávky reagovat většinou nejpružněji a mají jasno v tom, co od nich potřebujete.

Dokud se s některou z firem nedohodnete, poptávky vložené na serverech nejsou závazné a tak je můžete využít i pro předběžnou kalkulaci vašich blízkých výdajů. To, že si necháte nacenit výměnu starého topení za nové, efektivněji ještě neznamená, že projekt musíte zrealizovat. Pokud je třeba něco došetřit, víte na čem jste.

V úvahu byste však měli brát sezónnost jednotlivých prací. Při shánění mistrů na poslední chvíli vám nepomůže ani internet. Pokud je váš požadavek ovlivněn sezónností či termíny, podejte jej v dostatečném předstihu. Trvá přibližně dva týdny, než všechny firmy zareagují a mnohé z nich mají již dohodnuty i jiné zakázky.

Takovýmto způsobem lze ušetřit a stává se i to, že se dozvíte, že konkurence je levnější, než váš rodinný známý, který vám nabídl výhodnou cenu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články