24.9 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyNejlepší neobvyklé aktivity v Jižní Africe

Nejlepší neobvyklé aktivity v Jižní Africe

Jižní Afrika je známá zejména kvůli potápění se žraloky (v kleci), Stolové hoře nebo zážitky ze Safari, ale v nabídce má toho ještě mnohem více.

1 | Skákání z útesu v Crystal Pools
Převzali jsme docela dobrý článek od dobrodruha žijícího v Kapském městě, kde se podělil o některé úžasné a adrenalinové aktivity, které zde lze zažít. Pojďme se tedy podívat, co neobvyklé můžete v okolí Kapského města zažít.
Máte rádi adrenalin? Pokud vám nestačí stát divokým šelmám tváří tvář během Safari, pak byste měli určitě vyzkoušet skákání z útesu.

Crystal Pools jsou jedna z nejkrásnějších přírodních rezervací v Jižní Africe, autem jen 40 minut od Kapského města. Nachází se v komplexu Boland Mountains, který je dědictvím UNESCO.

Stojí tedy Crystal Pools za to? Určitě ano! Sami jsme se tedy rozhodli, že si tuto expedici vyzkoušíme. Ozbrojení turistickými botami, ručníkem a oblečením jsme se tedy vydali směrem k horám na den plný adrenalinových zážitků. Cesta byla nádherná, zejména kvůli modrému Pacifiku, který se třpytil pod sluncem po naší levé ruce.

„TIP: Mějte oči stále otevřené a kamery připravené – pokud budete mít štěstí, tak můžete spatřit i pár velryb“

Cesta na Crystal Pools
K prvnímu „bazénu“ v Crystal Pools vám to zabere méně než 45 minut a dalších 15 minut k druhému. Cesta k prvnímu bazénu je relativně jednoduchá jak pro začátečníky, tak pro starší osoby.
Těžší to je už ale s cestou ke druhému a třetímu, jelikož musíte vylézt na skálu pokud chcete najít vhodné místo ke skoku.
skok z útesu v Crystal Pools

Skákání z Crystal Pools
Nejvyšší útes, ze kterého se dá skákat u prvního bazénu, je vysoký přibližně 15 metrů. Tím, že je první a snadno dostupný, zde je i více lidí, čili buď se přizpůsobíte davu nebo přejdete k dalším bazénům.
Druhý bazén je méně zalidněný, jelikož je náročnější a nebezpečnější se tam dostat.

Otevírací hodiny v Crystal Pools
Crystal Pools jsou zavřeny během zimy a otevřeny od 1. Listopadu do 31. Dubna. Vrata jsou otevřena od 7:30 ráno do 16:00.

2 | Poznejte kanálový systém v Kapském městě

Toto je pravděpodobně jedna z nejzábavnějších a nejneobvyklejších věcí, které můžete v Kapském městě zažít. Tato procházka není populární ani mezi turisty, ani mezi místními.
kanál v Kapském městě

Vstup do kanálu
Jelikož jsme se rozhodli, že na toto dobrodružství se vydáme bez průvodce (pro větší bezpečí však určitě doporučujeme průvodce), museli jsme se ptát na cestu do vstupu do tunelu, který se nachází na ulici Buitenkat.

mapa kanálu v Kapském městě

V tunelech teče čerstvá voda z Table Mountain a pár zbytků vody z ulic, která vylévá do moře.

Naším plánem bylo přejet doslova křížem přes město, až ke konci tunelu, a přitom jsme ani nevěděli jak se tam dostat, co je ale dobrodružství bez trochu záhadnosti?!

Co očekávat?
Tunel při vstupu je kulatý, přibližně 1,5 metru vysoký, takže jsme museli kráčet se sehnutými zády a roztaženýma nohama abychom nestoupali do slabého stékajícího proudu vody. Jak jsme se dostávali stále hlouběji a hlouběji do města (doslova), tak je pozorovatelné, jak se postupně mění architektura tunelu.

V jednom místě tunel přestával být kulatý, začal mít tvar oválu a postaven ze starých kamenů. Usoudili jsme, že se nacházíme pod Castle of Good Hope (jedna z nejpopulárnějších atrakcí v Kapském městě). Pokračovali jsme dál, dokud jsme nepřijeli do místa, kde se tunel roztrojil do tří možných cest. V tom momentě jsme neměli ani tušení kde jsme.

Po (ne až tak) pečlivém rozhodování jsme se rozhodli, že se vybereme třetím tunelem v pravo, v přesvědčení, že by nás mohl navést k moři. Voda začala být hlubší a tmavší, a několik ryb nám začalo plavat pod nohama, to pro nás znamenalo, že jsme si vybrali správně a směřujeme k moři.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články