24.9 C
Brno
Pondělí, 27 května, 2024
DomůRady a NávodyKvalita šicího stroje na prvním místě

Kvalita šicího stroje na prvním místě

Při výběru šicího stroje je důležité zvážit pár aspektů, od nichž se odvíjí kvalita, životnost a použité materiály šicího stroje. Ty nejkvalitnější šicí stroje bývají vyrobeny renomovanými výrobci, jsou celokovové a jejich životnost je dlouhá. Za takový šicí stroj si zákazník musí samozřejmě o trochu více připlatit, tak je to však běžné u všech nakupovaných produktů, pokud nám záleží na jejich kvalitě. NEJ šicí stroje nabízí šicí stroje Brother, Husqvarna, Lucznik a mnoho dalších, za jejichž kvalitu a servis ručí. Jak vybrat skutečně kvalitní šicí stroj si přečtěte v našem příspěvku.

Používané materiály

Šicí stroje mohou být vyrobeny z kovu, plastu a z kombinace těchto dvou materiálů. V dřívějších dobách, kdy na strojích šily nádherné oděvy naše babičky, byly stroje vyráběny celokovové. Kov byl použit nejen na vnitřní kostru neboli skelet, ale také na obal stroje. Byly téměř nesmrtelné. V dnešní době jsou kryty vyráběny plastové, to důležité se však skrývá uvnitř.

Při výběru šicího stroje, dbáte-li na kvalitu a životnost, vybírejte celokovový šicí stroj (tedy jeho kostru). Jedinou „nevýhodou“ tohoto stroje je hlasitost, kterou vydává při šití. Není to žádný tak velký rámus, který by rušil ve vedlejší místnosti. Je ale pochopitelné, že při práci s kovovou kostrou a součástkami slyšíme pohyb stroje více, než když pracujeme s plastovou kostrou. Naopak velkou výhodou celokovového šicího stroje je, že se nemusíte bát složitých šicích prací. Nit v něm se vám nebude zasekávat a trhat ani při šití více vrstev rifloviny, kůže nebo čalounických materiálů. Celokovový šicí stroj se zaručí dlouhou životností a práce s ním bude radost, nikoliv starost.

Například šicí stroje Brother nabízí kvalitní šicí stroje s pevnou konstrukcí a spoustou šicích programů, které uspokojí i zkušenou švadlenu. Vybírejte na NEJ šicí stroje anebo nás navštivte v kamenné prodejně, kde s vám budou s radostí a ochotou věnovat školení technici.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články